کدخبر : 551
چهارشنبه ۹ تیر ۱۳۹۵ - ۲۲:۴۹
فاقددیدگاه
پینگ پنگ درمانی

درمان و پیشگیری از بیماری آلزایمر یا فراموشی با تنیس روی میز

table tennis therapy1
همه افراد و بویژه سالمندان می توانند با پرداختن به بازی تنیس رو ی میز از بیماری فراموشی یا آلزایمر پیشگیری و عملکرد مغز خود را بهبود بخشند. البته ورزش پینگ پنگ اثرات بسیار مثبتی بر روی سلامتی جسمی و روحی تمامی افراد در سنین مختلف دارد .اما در این مطلب به ویژگی منحصر بفرد تنیس روی میز در درمان بیماری آلزایمر یا فراموشی پرداخته شده است.

پینگ پنگ درمانی یا table tennis therapy مبحث نوینی است که در عرصه پیشگیری و درمان بیماریهای مختلف مورد مطالعه و تحقیق قرار گرفته است . در این میان در سطح دنیا و بویژه محققان انگلستان تحقیقاتی را بر روی افراد و سالمندانی که مبتلا به فراموشی و بیماری آلزایمر هستند انجام نموده اند و خوشبختانه به نتایج خوب و قابل قبولی در این زمینه دست یافتند.
یافته های این تحقیقات نشان میدهد که ورزش تنیس روی میز یا همان پینگ پنگ تاثیر مستقیم و مثبتی را در کاهش فراموشی و بهبود اثرات بیماری آلزایمر داشته است. در این تحقیقات گروه های مختلف سالمندان مورد مطالعه بودند و در معرض انجام تمرینات و آموزش های این رشته قرار گرفته اند. بر اساس مقایسه سلول های مغزی این افراد که قبل و بعد از انجام تمرینات تنیس روی میز اسکن و اندازه گیری شده بود؛ به این نتیجه ارزشمند رسیدند که با پینگ پنگ میتوان از بیماری الزایمر پیشگیری و ان را درمان نمود.
انچه که بسیار اهمییت دارد ویژگی های منحصر به فرد بازی مفرح تنیس روی میز است که بخاطر نیاز به تمرکز و دقت بالا و همراه با عمل و عکس العمل در زدن ضربات به توپ در کسری از ثانیه ؛ موجب این اثرات مثبت در مغز افراد میگردد.
در این زمینه محقق دانشگاه کینزکالج لندن می گوید، هیپوکامپس یا هیپوکامپ که قسمتی از کناره مغز است در تقویت حافظه جدید نقش زیادی دارد و در افراد مبتلا به  آلزایمر، آسیب می بیند.

دکتر کمتن در پاسخ به این پرسش که چرا پینگ پنگ را به عنوان رشته ورزشی مورد بررسی قرار داده است، اظهار کرد: پینگ پنگ از جمله رشته های ورزشی است که جنبه اجتماعی و رقابتی دارد و با توجه به نیاز تمرکز و همخوانی مغز و دست، کارکرد مغز را بالا می برد و این بهبود و یا پیشگیری بیماری فراموشی و آلزایمر در افراد سالمند موثر است.

امتیاز:
(0) (0)
اشتراک گذاری:
برچسب ها :
مطالب مرتبط
دیدگاه شما